Ove se godine navršava 77. obljetnica masovnog pokolja mještana Košuta, Turjaka i Brnaza, kao i fra Rafe Kalinića, koje su na Kukuzovcu i u okolici pobili pripadnici njemačke 7.SS divizije „Prinz Eugen“.

Povodom 77. obljetnice molitva odrješenja održat će se kod Spomen Križa na Kukuzovcu u četvrtak, 24. rujna 2020. u 17. 00 sati, a sveta Misa zadušnica u župnoj crkvi Sv. Ante Padovanskog u Turjacima u 17. 45 sati.

Organizator ovogodišnje komemoracije je Župa sv. Ante Padovanskog u Turjacima. Stoga Ovim putem Vas pozivamo da nam se pridružite u zajedničkom obilježavanju 77. obljetnice i polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća odate počast ubijenim sumještanima.

S osobitim poštovanjem,

fra Lukica Vojković
župnik Turjaka

fra Antonio Mravak
župni vikar Brnaza

don Tomislav Topčić,
župnik Košuta

Zajedničko obilježavanje 77. obljetnice masovnog pokolja na Kukuzovcu