Iz Nadbiskupskog ordinarijata smo primili obavijest da su biskupi Metropolije donijeli zajedničku odluku da se slavlja sakramenta potvrde i slavlja prve svete pričesti u našim župama u 2020. godini odgađaju, a ovogodišnji krizmanici i prvopričesnici će se pridružiti sljedećoj generaciji i primiti sakramente potvrde i euharistije 2021. godine.

Dragi vjernici, pratite objave u medijima o prijenosima slavlja kroz ovo vrijeme. Slavlja od Cvjetnice do Uskrsa će se prenositi iz splitske Katedrale na YouTube kanalu Splitsko-makarske nadbiskupije, na TV jadranu i Laudato TV. Termine prijenosa ćemo objaviti na vrijeme, a biti će objavljeni i na službenim web-stranicama Nadbiskupije.

Draga braćo i sestre, iako je naše vrijeme puno nepoznanica, ipak nam je budućnost sigurna i zajamčena Kristovim uskrsnućem. Zato vam ovim putem želim blagoslovljene dane Velikoga tjedna i istinskom radošću sretan Uskrs.

Marin Barišić, nadbiskup

Slavlja sakramenta potvrde i slavlja prve svete pričesti se odgađaju