ZARUČNIČKI TEČAJ je “crkvena priprava na crkveni brak”, namijenjena onima koji su članovi Crkve, dakle vjernici, koji žele sklopiti sakramenat kršćanske ženidbe. Stoga u toj pripravi sudjeluju oni koji će o bračnoj i obiteljskoj tematici govoriti u ime Crkve, u skladu s crkvenim naukom i na temelju svojeg osobnog kršćanskog, vjerničkog iskustva.

Bračnoj i obiteljskoj tematici pristupa se interdisciplinarno i nastoji se je obuhvatiti i izložiti s različitih aspekata: biblijsko-teološkog, medicinskog, psihološko-pedagoškog, duhovnog te svjedočenjem osoba koji tu stvarnost u svjetlu vjere nastoje živjeti već određeni broj godina.

Neke od tema koje se obrađuju na zaručničkom tečaju:

    Čovjek je stvoren na sliku Božju i povjerena mu je zadaća
    Psihologija bračnoga para
    Ljubav i spolnost
    Vjera – temelj braka (odgovorno roditeljstvo)
    Ženidba kao sakrament
    Osnovne odrednice kršćanskog braka – teološko-antropološki vid
    Očekivanja od bračnog života
    Prirodno planiranje obitelji
    Razgovor o braku i obitelji

Za one koji žele pohađati zaručnički tečaj u 2020. godini, donosimo raspored tečajeva te informacije o prijavama:

U Sinju se tečaj održava u 3 termina:

  • 21.-24. veljače 2020.
  • 19.-22. lipnja 2020.
  • 18.-21. rujna 2020.

U Splitu i Solinu se tečaj održava prema sljedećem rasporedu.

ZARUČNIČKI TEČAJ u 2020.