U utorak 24. rujna 2019. obilježena je 76. obljetnica pokolja nevinih žrtava iz Košuta, Turjaka i Brnaza, ubijenih na Kukuzovcu. Komemoracija je započela u 17:00 sati kod spomen križa na Kukuzovcu, gdje su uz članove obitelji ubijenih te mještane Košuta, Turjaka i Brnaza položili vijence i zapalili svijeće za pokoj njihovih duša, zastupnik u Hrvatskom Saboru Miro Bulj, Gradonačelnica Sinja Kristina Križanac i Zamjenik gradonačelnika Trilja Ivan Bugarin.

Nakon polaganja vijenaca i paljenja svijeća, župnik Košuta don Tomislav Topčić, župnik Turjaka fra Lukica Vojković i župni vikar u Brnazama fra Antonio Mravak izmolili su molitvu odrješenja za duše ubijenih.

Zatim je u 18:00 sati u župnoj crkvi Presvetog Srca Isusova u Košutama služena sveta misa za duše pokojnika, koju je predvodio župnik Košuta don Tomislav Topčić uz koncelebraciju fra Lukice Vojkovića i fra Antonija Mravka.

Više o ovom nemilom događaju možete pročitati ovdje.

Fotogalerija: Anđela Žolo, Ivan Žolo.

Obilježena 76. obljetnica pokolja na Kukuzovcu