Dana 24. rujna se navršava 76. obljetnica strašnog pokolja Košućana na Kukuzovcu (24.9.1943.-24.9.2019.). Toga se dana prisjećamo ratne 1943. godine, kada su četrdeset i jedan muškarac iz Košuta, jedan muškarac iz Glavica koji se zatekao u Košutama, 17 mještana Brnaza, 7 mještana Turjaka i fra Rafo Kalinić ubijeni od strane pripadnika njemačke Sedme divizije Prinz Eugen.

Kao i svake godine, zajedno sa župljanima Brnaza i Turjaka dostojno ćemo odati počast ovim nevinim žrtvama. Stoga će se u utorak 24. rujna s početkom u 17:00 sati kod spomen obilježja na Kukuzovcu udijeliti odrješenje i održati kratka komemoracija s polaganjem vijenaca i svijeća, a nakon toga, u 18:00 sati u crkvi Presvetog Srca Isusova u Košutama služit će se sveta misa za ubijene.

Više o ovom zločinu možete pročitati ovdje.

Komemoracija i sveta misa za strijeljane na Kukuzovcu