U subotu, 7. rujna, na uočnicu blagdana Male Gospe, marijansko svetište Vepric kraj Makarske posjetilo je više tisuća hodočasnika, a među njima i hodočasnici iz Župe Presvetog Srca Isusova iz Košuta.

Već tradicionalno, dio hodočasnika iz Košuta je hodočastio pješice, prevalivši tako put od 60-ak kilometara u razmišljanju i molitvi, dok je dio župljana doputovao autobusom predvođen župnikom don Tomislavom Topčićem, također uz molitvu i pjesmu.

Središnje misno slavlje predvodio je zadarski nadbiskup i predsjednik Hrvatske biskupske konferencije mons. Želimir Puljić u koncelebraciji sa splitsko-makarskim nadbiskupom i metropolitom mons. Marinom Barišićem, upraviteljem svetišta don Mijom Šurlinom i s oko trideset svećenika.

Fotogalerija: Anđela Žolo

Župa Košute na proslavi Male Gospe u Vepricu